Opiekun osoby starszej
Sprzedawca - fakturzysta
Obsługa kasy fiskalnej
Obsługa komputera
Operator wózków widłowych
Magazynier
Bukieciarstwo

Bukieciarstwo

Oferta skierowana jest do osób, które chcą ze swojego zamiłowania do kwiatów uczynić sposób na działalność zawodową. Szkolenie nie tylko przygotowuje do pracy w kwiaciarni, dostarcza również wiedzę i umiejętności potrzebne do otwarcia własnej działalności związanej z tą branżą.

Podstawowym celem szkolenia jest nauczenie osób w nim uczestniczących dobierania kwiatów i wykonywania różnych rodzajów kompozycji kwiatowych zgodnie z najnowszymi zasadami techniki bukieciarskiej.  

W toku szkolenia osoby uczestniczące otrzymują wiedzę na temat historii florystyki oraz używanych narzędzi, środków technicznych i stosowanych materiałów. Uczestnicy poznają poszczególne rośliny, z których można układać bukiety. Zapoznają się z ich podziałem, systematyką oraz fizjologią i anatomią. Udział w szkoleniu dostarcza niezbędnej wiedzy na temat gatunków roślin ozdobnych i specyfiki ich uprawy. Krok po kroku omówione zostają zasady sporządzania kompozycji i bukietów z kwiatów ciętych.

Po wprowadzeniu teoretycznym przechodzimy w dalszej części procesu szkoleniowego do ćwiczeń manualnych. Ćwiczenia te umożliwiają praktyczne opanowanie zasad florystyki,  czyli  sztuki  układania  kwiatów.  Osoby uczestniczące w szkoleniu uczą się technik sporządzania wiązanek okolicznościowych. Komponują wszelkiego rodzaju bukiety i kompozycje kwiatowe. Doskonalą umiejętność dekoracji kwiatów ciętych i doniczkowych. Wykonują ćwiczenia praktyczne z zakresu florystyki ślubnej. Poznają  między innymi sposoby tworzenia „bukietów ślubnych w kształcie kropli” w różnych technikach, „wiązanki angielskiej”, „biedermeier” oraz „kameliowej”. Uczą się dekoracji samochodu ślubnego oraz akcesoriów ślubnych, np.: „korsarzy”. Ważną częścią zajęć  jest  zapoznanie osób biorących udział w szkoleniu ze sposobami tworzenia aranżacji żałobnych. Uczestnicy poznają różnicę między praktycznym wykonaniem wiązanki i wieńca pogrzebowego. Kolejny istotny aspekt szkolenia to przedstawienie osobom biorącym w nim udział zasad tworzenia dekoracji świątecznych. Ćwiczenia praktyczne, które proponujemy w związku z tym zagadnieniem, to wykonywanie ozdób świątecznych przy adaptacji różnorodnych materiałów oraz wykonywanie wianków adwentowych, stroików bożonarodzeniowych i choinek.

W czasie trwania szkolenia uczestnicy poznają także reguły tworzenia kompozycji z roślin sztucznych i suchych oraz ich rodzaje. Otrzymują pakiet informacji na temat roślin doniczkowych, a w szczególności  ich nazewnictwa, pielęgnacji  i  dekoracji.  Zapoznają  się  z  najnowszymi trendami panującymi w tym  zakresie w bukieciarstwie. Uczą się sztuki eksponowania wyrobów bukieciarskich, aranżacji wnętrza sklepu z kwiatami, dekoracji witryny, a także organizacji sprzedaży roślin.

Podczas   szkolenia   uświadamiamy,   że   trzeba   ciągle   uzupełniać  wiedzę i orientować się w tym, co się dzieje w branży, gdyż każda pora roku oznacza pojawienie się nowości w sztuce bukieciarskiej. Pokazujemy uczestnikom szeroki asortyment materiałów florystycznych, dając jednocześnie sposobność wykorzystania ich podczas ćwiczeń praktycznych na zajęciach.

Szkolenie organizowane jest dla wybranej grupy osób i prowadzone przez osobę z odpowiednim doświadczeniem i wiedzą merytoryczną z zakresu florystyki.

strony internetowe Łódź