Opiekun osoby starszej
Sprzedawca - fakturzysta
Obsługa kasy fiskalnej
Obsługa komputera
Operator wózków widłowych
Magazynier
Bukieciarstwo

Obsługa komputera

Obecnie komputery są niezbędnym narzędziem pracy we wszystkich dziedzinach życia. Pośredniczą w komunikacji, transakcjach handlowych, zdobywaniu oraz gromadzeniu informacji. Znajdują się w urzędach, firmach, szkołach, szpitalach, jednostkach wojskowych oraz w wielu instytucjach państwowych. W dzisiejszych czasach trudno jest wyobrazić sobie życie bez komputerów.

Szkolenie skierowane jest szczególnie do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z komputerem i chcą dowiedzieć się, w jaki sposób mogą wykorzystać go w pracy i życiu codziennym. W wielu przypadkach nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo komputer pozwala uprościć oraz przyspieszyć wykonywanie codziennych zadań. Często  postrzegamy  go  jako  maszynę trudną    do    zrozumienia,    przeznaczoną    tylko    dla    wybranych   osób. W rzeczywistości jednak sprzęt komputerowy kierowany jest do szerokiego grona odbiorców. Możemy go wykorzystać nie tylko do pracy i nauki, ale także w celach rozrywkowych.

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z działaniem, budową, obsługą komputera  oraz  podstawowych  programów.  Między  innymi   z   programami z pakietu Microsoft Office: Microsoft Word oraz Microsoft Excel. Na szkoleniu poruszane są także zagadnienia związane z obsługą poczty elektronicznej oraz praktycznym wykorzystaniem Internetu. Uczymy krok po kroku, w jaki sposób należy zakładać konto pocztowe, a następnie wysyłać i odbierać listy elektroniczne. Dużą uwagę przywiązujemy również do pokazania uczestnikom szkolenia możliwości szybkiego wyszukiwania w Internecie różnego typu informacji, np. grafiki, dokumentów tekstowych, filmów, książek, map itp.

Prezentowane podczas szkolenia zagadnienia popierane są dużą ilością ćwiczeń praktycznych, tak by każdy uczestnik dokładnie zrozumiał przedstawiane kwestie. Poza tym zwracamy uwagę na przystępność materiałów szkoleniowych. Staramy się, aby były one dostosowane do poziomu wiedzy grupy szkoleniowej. Jeśli jest to niezbędne, indywidualnie pomagamy w opanowaniu trudniejszego zakresu materiału. Dążymy do wyrównania poziomu wiedzy w grupie, tak aby dalsze zadania były w równym stopniu rozumiane przez każdą osobę uczestniczącą w szkoleniu.

strony internetowe Łódź